קבע פגישת ייעוץ בחינם עוד היום!
חזרה אל גרף השירותים

הזרמת עוצמה

כדי להצליח אתה צריך עוצמה.

למה אנו מתכוונים במילה 'עוצמה'? זה יכול לכלול את כמות הכסף והרכוש עליהם אתה שולט. מספר האנשים עליהם אתה משפיע. הקבוצות והעסקים בהם אתה שולט. מספר האנשים בעמדות של עוצמה שמקשיבים לך. הגודל של המשחק שלך.

אז איך אתה משיג יותר עוצמה?במרבית המקרים אתה צריך לקבל את העוצמה שלך מאחרים. והדרך בה אתה מתייחס אליהם קובעת את כמות העוצמה שאתה מקבל. לדוגמא, מר גרין הוא המנכ"ל של חברת הוצאה לאור של ספרים בניו-יורק. הוא פורש וצריך להמליץ על מנכ"ל חדש לחבר המנהלים. שני המנהלים הטובים ביותר של מר גרין הם סטיב, שמנהל את מחלקת הדפוס, ומליסה, שמנהלת את מחלקת העריכה. סטיב רצה כבר שנים לנהל את החברה. הוא אומר לצוות שלו, "יום אחד, אני אנהל את העניינים ואז נצא מהימים החשוכים האלו. מר גרין הוא אדם נחמד וכל זה, אבל הוא זקן." מליסה גם מתעניינת במשרת המנכ"ל. היא אומרת לצוות שלה, "מר גרין הוא מנהיג משכמו ומעלה. הוא לימד אותי המון. אם אני אנהל את העניינים, אני אנסה להיות כמו מר גרין." סטיב אוהב לא להסכים עם מר גרין. "אתה לא רוצה שאני אהיה "יס-מן", נכון מר גרין? אנחנו לא יכולים לעשות דברים תמיד בדרך שלך. לי יש רעיונות טובים יותר." מליסה מעדיפה לתמוך במר גרין. "תגיד לי מה אתה רוצה שייעשה ואני אטפל בזה בשבילך." סטיב בהלם כשמר גרין ממליץ על מליסה למשרת המנכ"ל.

העוצמות שלך

מי הם העוצמות שלך? במי אתה תלוי להצלחתך? בוודאי בבוס שלך, אך גם בלקוחות שלך, בקולגות, יועצים, מנהיגים שלקבוצות אחרות אליהן אתה משתייך, חברים בעלי השפעה ואחרים. כל אחד תלוי באחרים בשביל העוצמה שלהם. בוסים תלויים בצוות שלהם. אבות וילדים תלויים באמהות. פוליטיקאים צעירים תלויים בפוליטיקאים וותיקים כמו גם במצביעים ובתומכים כספיים.

עשה רשימה של אלו שאתה תלוי בהם להצלחה שלך. אנשים שיכולים לעזור לך או לפגוע בך. אלו הם העוצמות שלך.

עתה, בחן איך אתה מתייחס לעוצמות אלו. האם אתה בונה אותם לכיוון מעלה או גורר אותם מטה? האם אתה גורם להם להיות יותר בעלי עוצמה או פחות בעלי עוצמה? האם אתה נותן להם מנוחה או נותן להם מתח?

לדרך בה אתה מתייחס לאנשים שבעוצמה שלהם אתה תלוי יכול להיות קשר גדול יותר להצלחה שלך ממה שאתה קולט.

דחיפת עוצמה

"תמיד דחוף עוצמה בכיוונו של מי שבעוצמתו אתה תלוי. הדבר יכול להיות כסף רב יותר עבור העוצמה או נוחות רבה יותר או נהימות של הגנה על העוצמה בפני מבקר כלשהו."

"אם אתה פועל בצורה כזו, והעוצמה שאתה סמוך אליה או תלוי בה היא עוצמה שיש לה לפחות שמץ של מושג כיצד להיות עוצמה, ואם אתה גורם לאחרים לפעול בצורה כזו, אזי גורם העוצמה מתרחב ומתרחב ומתרחב, וגם אתה רוכש תחום של עוצמה, גדול משהיה לך לו היית פועל לבדך." – ל. רון האברד

יש שחקני קולנוע שקשה להם לחלוק את אור הזרקורים. הם חושבים שהם יתקדמו אם הם יעבירו ביקורת על אחרים. כאשר הם מדברים על במאי סרטים, הם אומרים דברים כגון, "הוא היה הבמאי הקשה ביותר שאי פעם עבדתי איתו" או "יש לי ולה חילוקי דעות אומנותיים". שחקנים אלו הם לרוב מחוסרי עבודה.

כאשר ג'ון טרבולטה קידם את סרטו "ספרות זולה", הוא העביר את רוב זמנו בשבחים ותודות לתסריטאי/במאי קוונטין טרנטינו. ג'ון הילל את קוונטין במהלך מאות ראיונות. למי ג'ון הזרים עוצמה? מה קרה לקריירה של ג'ון? היא נסקה לשמיים! הוא הפך לאחד השחקנים העסוקים והמתוגמלים טוב בהיסטוריה.

האם שמעת על עוזרים, מזכירים ופקידים שהפכו מיליונרים? אלו הם עובדים שדחפו כוח לבוסים שלהם. הכוחות האלו היכו בגדול. מכיוון שלרוב הבוסים יש שמץ של מושג כיצד להיות בעל עוצמה, הם חלקו את ההצלחה שלהם עם אלו שעזרו להם להצליח.

עובדים אשר נושכים את היד שמאכילה אותם, במהירה מחפשים עבודה. חברי צוות שלא מגנים על הבוסים שלהם כאשר הבוסים מותקפים, לעיתים קרובות רואים איך מקום העבודה שלהם הופך למתוח ולא נעים. מנהלים שלא עושים מאום בזמן שלבעלי החברה יש קשיים כלכליים, יכולים לשכוח מהבונוסים שלהם ומהביטחון התעסוקתי.

מצד שני, אם אתה מזרים עוצמה לעוצמות שלך, אתה הופך אותם למאושרים יותר ומצליחים יותר. לעוצמות אלו יש אז את האמצעים והרצון לעזור לך. הם יכולים לתת לך קידום, העלאות בשכר, חופש, תחומי אחריות והזדמנויות שאחרת לא היית משיג. הם יכולים לעזור לך להצליח בדרכים רבות יותר מכל אחד אחר שאתה מכיר.

עשר הצעות להזרמת עוצמה לעוצמות שלך

  1. עשה עבודה טובה יותר לעוצמה שלך ממה שהוא מצפה. הפתע אותו או אותה עם סיומי משימות מהירים, תפוקה יוצאת מהכלל ותוצאות מדהימות.
  2. תמוך ברעיונות ובבקשות של העוצמה שלך ככל האפשר.
  3. כאשר העוצמה מציע לך יותר אחריות, תפוס אותה. אל תהסס או תחשוש בנוגע לשכר.
  4. תן לעוצמות שלך את המידע שהם צריכים. הסתר חדשות רעות אם אתה בטוח שהם לא צריכים לדעת מזה. אם אתה שריך לספר לעוצמה על בעיה, כלול גם את הפתרון. יתרה מכך, פתור את הבעיה כך שתוכל להעביר את הבעיה והעובדה שהיא כעת פתורה..
  5. אם אתה רואה את העוצמה שלך עושה טעות, עזור לו או לה. תן לו או לה את המידע הנחוץ יחד עם ההצעות והפתרונות.
  6. לעולם אל תחמיץ הזדמנות לעשות מחווה של תמיכה. לדוגמא, התעקש לשלם על הארוחה שאתה סועד עם העוצמה, אפילו אם הוא או היא עשירים יותר ממך. לעולם אל תשכח את יום ההולדת של העוצמה. היה נדיב בזמנך ובטובותיך.
  7. אם אתה שומע ביקורת על אחד מהעוצמות שלך, קפוץ מיד והגן עליו או עליה. שנה גישות שליליות ועודד אחרים לתמוך בעוצמה שלך.
  8. אם העוצמה שלך נמצא במתח, עשה כל שביכולתך להפחית מתח זה. עזור לו להיות עליז ואופטימי.
  9. אם אחד העוצמות שלך נמצא תחת מתקפה, ספוג חלק מהאש. התייצב לפני העוצמה שלך והילחם חזרה.
  10. אם לאחד העוצמות שלך אין מושג קלוש איך להיות 'כוח', מצא 'כוח' אחר לתמוך בו.

אם תעבוד כך, במוקדם או במאוחר, תמצא שאתה 'כוח' גדול יותר מאי פעם בעבר.


מעוניינים לחולל מהפכה בדרך בה מתנהל העסק שלכם? 

צרו עמנו קשר ונציגינו ישמחו לתאם עמכם פגישת ייעוץ. צלצלו כעת 050-8343370 או לחצו כאן