קבע פגישת ייעוץ בחינם עוד היום!
חזרה אל גרף השירותים

בניית המבנה הארגוני

הבסיס לארגון יעיל וחזק

פדרמן יועצים - בניית המבנה הארגוני
האם קיים מבנה שאינו משתנה גם כאשר החברה עוברת שלבי גדילה מסוימים?
איך תבנה ארגון פועל ומתרחב ללא הצורך שכל העומס ייפול עליך?

מענה לשאלות אלו ורבות נוספות ניתן במסגרת הייעוץ על מבנה הארגון ותהליך בניית לוח ההתארגנות של הארגון. לוח ההתארגנות מראה את תהליך ההתארגנות להשגת המוצר והמטרה של הארגון.

לוח ההתארגנות הוא למעשה תרשים זרימה של פעילויות, תפקידים ומוצרים בסדר עוקב והגיוני אשר קיומם יחדיו בסדר הנכון מביא להשגת המוצר והמטרה של כלל הארגון. ללא לוח התארגנות אין אפשרות לקבל מוצר של קבוצה/ארגון, יש לנו רק "המון עובדים" בפעילות ללא סדר ויעילות. כן, ללא לוח התארגנות השגת המוצר והמטרה של ארגון כרוכה במאמץ רב ובבזבוז כ"א ואובדן מוצרים חיוניים בתהליך.

אדם יחיד או קבוצה על מנת להגיע לאן שהוא אם בכלל,נדרשים ללוח התארגנות מדויק. האירוניה היא שככל שהארגון קטן יותר הוא זקוק ללוח ההתארגנות בדחיפות גדולה יותר.

האיכות של המוצר מיוחסת לרוב לכישורים של הפרט/העובד הבודד, אולם היא תלויה בצורה משמעותית בלוח ההתארגנות. לדוגמא, קבוצה לא מאורגנת שניסתה ליצור מוצר מסוים נאלצה לעבוד בפרך תוך כעסים בין חברי הקבוצה והמוצר שייצרה היה במחיר כפול ובאיכות ירודה. כאשר קבוצה זו אורגנה חלקית בלבד היא ייצרה מוצר באיכות סבירה ובחצי מאמץ – כך אפילו ארגון חלקי עובד.

הכמות והאיכות של מוצרי הארגון תלויה לחלוטין בשימוש ובקיומו של לוח ההתארגנות אתה יכול לאמן ולתרגל עובדים ללא סוף אולם אם הם אינם פועלים על בסיס של לוח התארגנות שימושי ויעיל התפוקה שלהם בכמות ובאיכות תהיה דלה.

לוח התארגנות מבטא את הפעילויות, התפקידים, סדר הפעולות והסמכויות בארגון. הוא הצעד הראשון והבסיסי לבניית ארגון פעיל ויעיל אשר יביא להתרחבות ושגשוג.